یکشنبه , فروردین 10 1399
خانه / ماشین / جلوگیری از تخلیه شارژ باتری ماشین در پارک کردن های طولانی مدت
جلوگیری از تخلیه باتری ماشین در پارک طولانی مدت

جلوگیری از تخلیه شارژ باتری ماشین در پارک کردن های طولانی مدت

بسیاری از صاحبان خودرو از زمانی به زمان دیگر در شرایطی قرار می گیرند که مجبور به پارک کردن خودرو در پارکینگ برای مدت زمان طولانی هستند. موقعیت هایی وجود دارد که نیازی به استفاده از خودرو نیست.  زمانی که شما  رانندگی می کنید، باتری خودرو  از طریق  دینام شارژ می شود، به خصوص اگر شما مجبور باشید مدت زمان زیادی را بدون هیچ گونه توقفی رانندگی کنید. اگر مدت زمان طولانی  از ماشین خود  استفاده نکنید، باتری ماشین  شارژ خود را از دست می دهد و تخلیه شارژ می شود .

در این بخش اطلاعاتی در مورد عمر باتری و حفظ شارژ باتری در زمان پارک طولانی مدت ماشین، ارائه می دهیم. شما می توانید مواردی را برای حفظ شارژ بیشتر و عمر بیشتر باتری در این گونه مواقع انجام دهید.

در صورت عدم استفاده طولانی مدت از ماشین، باتری تا چه مدت زمانی می تواند کار کند؟

یک باتری جدید با شارژ باتری در حالت نرمال معمولا  باید در طول دو هفته و بدون شارژ از طریق دینام ، شارژش را کامل حفظ کند.اما  باتری خودرو در طول مدت 2 تا 3 ماه به طور کامل تخلیه می شود. اگر ماشین خود را با یک باتری کاملا شارژ شده پارک کرده و از ماشین خود به مدت 2.5 ماه استفاده نکنید، احتمالا  نمی توانید ماشین را روشن کنید. شما باید باتری ماشین را مجددا شارژ کرده و یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید. 

باید توجه داشته باشیم که  حفظ شارژ  باتری خودرو  بستگی به تعداد دستگاه هایی دارد که برای عملکرد مناسب خود، نیاز به انرژی دارند. ما در مورد دستگاه هایی صحبت می کنیم که  هنگام پارک ماشین در حال فعالیت هستند مانند سیستم تهویه مطبوع، چراغ جلو، سیستم زنگ خطر خودرو و دیگر تجهیزات برقی که نیاز به فعال ماندن دارند .

اگر برای مدت طولانی از خودرو استفاده نمی کنید باید چگونه از تخلیه شارژ باتری آن جلوگیری کرد ؟

اگر باتری ماشین شما کاملا سالم بوده و مشکلی نداشته باشد تقریبا تا دو هفته شارژ حفظ می کند. اما با این حال، لازم است ، از خاموش بودن تمام دستگاه هایی که انرژی مصرف می کنند، مطمئن شوید. اگر مجبور هستید خودرو خود را به مدت طولانی پارک کرده و استفاده نکنید، بهتر است باتری ماشین را از ماشین جدا  کرده و خارج کنید  یا کابل برق را از ترمینال باتری جدا کنید.

در صورت سرد بودن هوا ممکن است لازم باشد که باتری را به منزل ببرید . نکته  این است که  باتری خودرو  می تواند گرمای محیط را مدت طولانی تحمل کند. با این حال، لازم است به یاد داشته باشید که  نگه داشتن باتری ماشین در نزدیکی رادیاتورها و سایر وسایل گرمایشی ممنوع است. بهتر است باتری خودرو  را در اتاق با دمای 25 درجه سانتیگراد (77F ) نگه دارید.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)

همچنین ببینید

نسبت تراکم موتور

نسبت تراکم موتور های بنزینی و دیزلی

چرا به نسبت تراکم بالا نیاز است ؟ امروزه کارایی بالا از هر ماشینی مورد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Sending